STRUKTURA PŘIHLÁŠKY
Váš e-mail by měl obsahovat tři části:

    1) Úvodní představení, něco jako motivační dopis, včetně kontaktu na vás
    2) Životopis postavy
    3) Ukázkový výklad


Všechny části najdete níže rozpracované.

PŘEDSTAVENÍ
V úvodu byste nám měli říct, jaké postavy máte, abychom si o vás udělali lepší obrázek (jak dlouho jste na hocz, jak aktivní, jestli nejste problémový hráč). Přidejte také důvod, proč se na profesora hlásíte. Pokud nám napíšete něco o sobě, budeme rádi, stejně se v případě vašeho přijetí nejspíše poznáme.

Další nutné informace jsou ohledně předmětů, které chcete učit. V životopisu se můžete věnovat mnoha různým oblastem, musíme však vědět, co je váš primární záměr. Pokud budete chtít učit létání a ve vašem životopisu bude hlavně péče o kouzelné tvory, o které napíšete, že ji vůbec učit nechcete, pak je potřeba, abychom to věděli. Ideálně se předem zeptejte vedoucího kabinetu, jestli do svých řad neshání profesora konkrétního předmětu.
Jako kontakt prosím uveďte hlavně svůj discord. Profesorská skupina je na discordu, a proto byste byli stejně požádáni, abyste si discord založili. Pokud jej nemáte a neplánujete, pak uveďte Skype.

Celá tato část nemusí být nijak dlouhá, jde nám hlavně o ty hlavní informace.


ŽIVOTOPIS POSTAVY
Životopis postavy pište ideálně do google dokumentu s možností komentářů. Do mailu pak stačí hodit odkaz. Tohle je pro nás ideální řešení, protože komentáře můžeme řešit přímo v textu a online. V horším případě svůj životopis nahrajte do word dokumentu. Pokud si google dokumenty nejste jistí, kontaktujte vedoucí kabinetů, pomohou vám.

Životopis pište ve třetí osobě a pište i to, co by postava normálně neřekla a neuvedla. Potřebujeme totiž znát, jak moc se vaše postava v oborech pohybuje. Životopis pište jako text, ne jako odrážky, můžete však na jeho konec přidat i časovou osu, to nám moc pomůže.

Při tvorbě životopisu se držte osnovy, ať máme s vaším životopisem co nejméně práce. Inspiraci můžete najít třeba na wiki, kde jsou k nahlédnutí životopisy současných profesorů.

Dbejte na existující reálie, protože pokud si něco vymyslíte, budeme se hodně ptát, případně danou věc škrtneme, pokud reáliím odporuje (například neexistující školy). Pokud nemáte přístup na wiki, pak kontaktujte VK, souhrnné informace o různých institucích a školách vám pošlou v dokumentech.

Na konci životopisu se obvykle píše tabulka aprobací. Tedy předměty, které může postava učit. Pokud nevíte, jak se tabulka aprobací dělá, pak jednoduše napište, jaké předměty byste rádi učili a myslíte, že na ně má postava dostatek zkušeností. Do tabulky vám s tím už potom pomůžeme.


UKÁZKOVÝ VÝKLAD
V této části je potřeba, abychom si ověřili, jak umíte psát, rozumíte systému výkladů a podobně. Jde hlavně o doplněk, abychom věděli, nakolik se vám budou muset korektoři a VK věnovat při opravách a zaučování ve psaní výkladů.

Výklad není opisování. Každý výklad je něčím originální a profesor by do něj měl promítnout sám sebe, ať už formou vlastních obrázků, zápisků, vtipných poznámek, aby si studenti něco lépe zapamatovali, informací navíc, které na hocz najdete (a jsou nad rámec výuky) a podobně. Na výběr máte několik možností, z čeho ukázkový výklad udělat.

1) Pokud jste s VK domluveni, že jdete učit konkrétní třídu, vypracujte ukázkový výklad právě na téma z této třídy.
2) Pokud jste již učili, zašlete svůj starý výklad. Stačí jméno bývalého profesora, případně přidejte i rok, na který se máme podívat.
3) Pokud si nejste jistí, pak si vyberte některé z podkladů na wiki a vypracujte výklad podle podkladů.
4) Vypracujte výklad na bezoár podle následujícího podkladu.

Z těchto možností si tedy vyberte jednu a výklad k e-mailu přidejte. Ideálně ve formě google dokumentu, který lze komentovat! V horším případě v dokumentu word.

Zdroje pro výklady najdete:
  • Ve starých výkladech.
  • V učebnicích dostupných v obchodech.
  • Na wiki v kategorii podklady (týká se hlavně nově předělaných předmětů, podle těchto podkladů budete tvořit hodiny).


Výklad by měl být vždy vhodně formátovaný. Používáme typické html, můžete využít i našeho HTML průvodce.